zariadenie luxusnej ambulancie, zubna ambulancia interier
Moderná zubná ambulancia
Rekonštrukcia 2 izbového bytu, moderna kuchyna
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
jedálensky stol v obyvacke
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
luxusna moderna kuchyna, dokonaly interier
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
vstupna čast rodinneho domu
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Prerábka kúpeľne svojpomocne: Šablóna na rozpočet zadarmo

rekonštrukcia kúpeľne, prerábka kúpeľne svojpomocne
Image by rawpixel.com on Freepik

Prerábka kúpeľne svojpomocne je náročný proces. Viem vám však pomôcť pri jej plánovaní. Prečítajte si postup a stiahnite si šablónu, ktorú som pre vás pripravila, zistíte aké náklady vám vzniknú.

Prerábka kúpeľne svojpomocne alebo s dizajnérom?

Obráťte sa na kúpeľňové štúdio, hlavne ak nemáte žiadne skúsenosti s rekonštrukciou. Využiť môžete aj hodinovú konzultáciu u dizajnéra, ktorý vám zodpovie všetky otázky, ak sa rozhodnete rekonštruovať svojpomocne. V prvom rade záleží od toho, či rekonštruujete už existujúcu kúpeľňu alebo zariaďujete novú v novostavbe. Aký priestor máte dispozícii a ako si ho môžete prispôsobiť? 

Nájdite si svoj štýl

Viete, v akom štýle má byť vaša nová kúpeľňa alebo potrebujete poradiť? Odporúčam vám pozrieť sa na Pinterest alebo Instagram. Získate tak jasnejšiu predstavu. Môžete si urobiť aj kvíz. Sledujte stránky rôznych dizajnérov, pozrite sa na ich sociálne siete alebo si prelistujte časopisy a magazíny.

Rozpočet na prerábku kúpeľne svojpomocne

Presne si stanovte, koľko môžete do rekonštrukcie kúpeľne investovať. Ponechajte si však aspoň malú rezervu na neočakávané výdavky. Odporúčam vyčleniť asi tak 10 % z celkových nákladov. Nezabudnite požiadať o cenové ponuky na stavebné a inštalačné práce, aby ste sa vedeli vopred pripraviť na to, čo vás, koľko bude stáť.

Materiály a nábytok

Zvážte, aký nábytok a z akého materiálu sa vám do kúpeľne hodí. Myslite však na to, že nábytok musí byť odolný a ľahko udržiavateľný v čistote. Odporúčam kúpeľňu zladiť s celkovým dizajnom vášho bytu alebo domu, pretože je súčasťou celého interiéru. Pri kúpe obkladov a dlažby si dajte vytvoriť kladačský plán a nenechajte to na stavbároch bez citu pre dizajn. Ak by ste si chceli vytvoriť návrh kúpeľne v 3D programe, odporúčam prečítať si nasledujúci článok, kde si môžete vybrať jeden z 3D programov, ktoré sú dostupné zdarma.

Koľko stojí prerábka kúpeľne?

Samozrejme závisí od rozmerov kúpeľne až po výber obkladov a sanity. Ale cena sa pohybuje od 5000 € do….., horná hranica je neobmedzená.

Realizácia kúpeľne

Ak ste sa rozhodli svoju kúpeľňu zrekonštruovať svojpomocne bez pomoci profesionálneho dizajnéra, mali by ste mať prehľad o tom, čo ešte potrebujete kúpiť a urobiť. Myslite aj na dodacie lehoty niektorých materiálov a snažte sa všetko robiť v dostatočnom predstihu, aby ste sa nedostali do časového skĺzu.

Mohlo by vás zaujímať

Rekonštrukcia kúpeľne svojpomocne: 1x miestnosť 6x iný návrh

Práčovňa snov a praktické tipy na jej zariadenie

Máte za sebou rekonštrukciu kúpeľne, čo vás potrápilo najviac? Výber materiálov a farieb alebo usporiadanie kúpeľne? Napšte do komentára…..

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *