zariadenie luxusnej ambulancie, zubna ambulancia interier
Moderná zubná ambulancia
Rekonštrukcia 2 izbového bytu, moderna kuchyna
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
jedálensky stol v obyvacke
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
luxusna moderna kuchyna, dokonaly interier
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
vstupna čast rodinneho domu
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

„Prerabka kupelne svojpomocne“ 1x miestnosť 6x inak

rozmery kúpeľne

Chcem vás presvedčiť o tom, že aj taká malá miestnosť, ako je kúpeľňa, sa dá zariadiť rôznym spôsobom. Pripravila som pre vás 6 návrhov, z ktorých si určite vyberiete, či už hľadáte ideálne riešenie pre rodinu s deťmi, alebo miesto na relax po dlhom pracovnom dni. Tak ak práve googlite „prerabka kupelne svojpomocne“ inšpirujte sa.

„Prerabka kupelne“ pre páry a rodiny

Odporúčam záchod oddeliť priečkou, do kúpeľne dať sprchový kút a dvojité umývadlo. Oddelenie záchodu priečkou vám zabezpečí intimitu, zatiaľ čo dvojité umývadlo umožní pohodlne používať kúpeľňu viacerým ľuďom naraz, čo oceníte, keď sa vy budete ponáhľať do práce a vaše dieťa do školy. Takto usporiadaná kúpeľňa vám zaručí komfort a pohodlie.

navrh a usporiadanie kúpeľne, wc, dvojumývadlo, walk in sprchovací kút

Tip, ak sa neviete rozhodnúť ako zariadiť kúpeľňu

Ak sa neviete rozhodnúť, či chcete sprchový kút alebo vaňu, odpoveď je jednoduchá. Chcete oboje. Aj do malej kúpeľne sa sprchový kút a vaňa pohodlne zmestia, ak viete, ako narábať s ostatnými prvkami. Odporúčam dve menšie umývadla alebo jedno väčšie s dvoma batériami, predovšetkým, ak má vaša rodina viacej členov.

sprchový kút aj vaňa, dvojité umývadlo a obrázok ako zariadit kupelnu, prerabka kupelne svpojpomocne

Ak milujete relax vo vani, toto je kúpeľňa pre vás

Ak radi trávite v kúpeľni čas aj inak, ako len úpravou zovňajšku, napríklad milujete dlhé kúpele vo vani, tak je určite pre vás vhodná veľká vaňa s priestorom na sviečky a rôzne kozmetické produkty, v ktorej môžete oddychovať a relaxovať naozaj do sýtosti. K nej dolaďte veľké dvojité umývadlo, aby mohli kúpeľňu používať viacerí ľudia naraz. Ideálne pre páry, ale aj rodiny s deťmi.

navrh kupelne a jej usporiadanie, veľká vaňa, dvojité umývadlo, toaleta, kúpeľňa pre relax, tip ako zariadit kupelnu, prerabka kupelne svojpomocne

Na svoje si prídu dámy aj páni

Čoraz častejším prvkom v kúpeľni sa stáva aj bidet. Prítomnosť bidetu a väčšieho umývadla zabezpečí vo vašej kúpeľni vyššiu úroveň hygieny a komfortu. Musíte sa však uskromniť, a tak zvoľte menšiu vaňu, ktorá vám však aj napriek svojim menším rozmerom dokáže poskytnúť dostatok priestoru na relaxáciu. Potrebujete si len ujasniť, čo je pre vás v kúpeľni najdôležitejším prvkom.

toaleta, bidet, väčšie umývadlo, sprchový kút, vaňa, kúpeľňa pre oddych, ako zariadit kupelnu

„Prerabka kupelne“ pre hanblivých

Ak preferujete oddelenie mokrého a suchého priestoru v kúpeľni, tak tento návrh je pre vás naozaj ideálny. Oválna vaňa navyše vytvorí esteticky príjemný prvok v priestore a poskytne vám možnosť relaxácie. A vy si ráno môžete užiť rýchlu a sviežu sprchu, ktorá vás dokonale preberie a večer zas relax vo vani, ktorý vás po dlhom dni priam znovuzrodí.

toaleta, sprchový kút, umývadlo, oválna vaňa, ako zariadit malu kupelnu, prerabka kupelne svojpomocne

Klasická kúpeľňa takmer pre každého

Ak preferujete klasické a elegantné riešenia v kúpeľni, tak nasledujúci návrh je pre vás ako stvorený. Pri stene dominuje voľne stojaca vaňa. Nemusíte sa vzdať ani bidetu a väčšieho umývadla. Práve prítomnosť týchto dvoch prvkov zabezpečuje vyššiu úroveň komfortu a hygieny. Zatiaľ čo oválna vaňa pri stene poskytuje priestor na relaxáciu a oddych.

oválna vaňa pri stene, umývadlo, toaleta a bidet a obraáko ako zariadit malu kupelnu, prerabka kupelne svojpomocne

Rekonštrukciu kúpeľne dôkladne naplánujte

Verím, že som vám poradila, ako jednotlivé prvky do kúpeľne vybrať tak, aby boli nielen na pohľad krásne, ale aj na používanie praktické a že som vás inšpirovala, ako ich môžete v kúpeľni usporiadať. Existuje naozaj veľa možností, aj keď kúpeľňa priestorovo nedáva extra na výber. Práve preto je dôležité plánovanie. Prečítajte si postup a stiahnite si šablónu, ktorú som pre vás pripravila.

Mohlo by vás zaujímať

Práčovňa snov a praktické tipy na jej zariadenie

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *