zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Dizajnér:
Viktória Lukáčová
Projekt:
Rodinný dom I Spoločenská časť
m2:
36
Dátum:
29.2.2024

Mladý manželský pár sa nedávno pustil do rekonštrukcie obývacej izby vo svojom rodinnom dome. Počas prvej obhliadky sme spoločne prešli aktuálny stav priestoru a požiadavky klientov. Napriek tomu, že v miestnosti boli pôvodné parkety, boli v takom stave, že sme sa rozhodli podlahu vymeniť. S cieľom vyriešiť nedostatok prirodzeného svetla, sme sa rozhodli vymeniť okná za vyššie, ktoré ponúkajú vstup na terasu. Betónová stierka v obývačke, sa stala dominantným prvkom interiéru. Táto moderná úprava dodala priestoru unikátny vzhľad a vytvorila zaujímavý kontrast s existujúcim prekladom, ktorý sme po dohovore so statikom museli ponechať a len povrchovo upraviť.

Pôvodný prechod z chodby do obývacej izby bol cez rozšírený vstup s prekladom, a tak sme sa rozhodli z neho urobiť dominantu v priestore a obliekli sme ho do betónovej stierky. Stena za sedacou súpravou je predsadená zo sadrokartónu s LED podsvietením, čo celý priestor ešte viac rozjasňuje.

 

Všimnite si detail police, ktorá napriek tomu, že je na celej stene, nepôsobí mohutne. Je to tým, že sme ako vertikálne priečky použili dymové sklo a v zadnej časti sme umiestnili stmievateľné LED osvetlenie. Horizontálna časť  je dubová dyha. V spodnej časti sú skrinky zatvárateľné s integrovanými zásuvkami. Otvorená polica pôsobí veľmi luxusne a ľahko.

Tip!

Pri dekórovaní takýchto políc Vám odporúčam držať sa hesla „menej je viac“. Nebojte sa nechať niektoré miesta prázdne.