zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

7 tipov na doplnky: Industriálny štýl!

interiér v industriálnom štýle

Zaujíma vás, aké doplnky sú typické pre industriálny štýl? Siahnite po interiérových dekoráciách z kovu, dreva, betónu alebo skla. Často mávajú neopracovaný až hrubý vzhľad.

Pozrime sa bližšie na to, ako industriálny štýl dostať v doplnkoch aj do vášho domova.

1. Kovové lampy a svietidlá ako z tovární

Hitom sú kovové lampy, ktoré pripomínajú osvetlenie z tovární. Zaveste ich na strop, stenu alebo jednoducho postavte na podlahu. Hodia sa rovnako do kuchyne nad jedálenský stôl alebo kuchynský ostrovček, ako aj do obývačky. Oživia aj vašu pracovňu, pre ktorú ste si zvolili industriálny štýl. Na kancelárskom stole bude pracovná lampa z kovu nielen praktickým, ale aj atraktívnym doplnkom. Rovnako ako v predsieni alebo na konferenčnom stolíku.

industrialne lampy  a tehlova stena v obývačke
Image By vecstock
2. Industriálny štýl a kovové svietniky

Na stôl, okno alebo poličku postavte kovový svietnik. Pôsobivý efekt získate položením svietnika na rímsu pri krbe. Hodí sa však aj do kuchyne. Stačí si vybrať správny tvar či veľkosť a doladiť ho vhodnými sviečkami. Ak si vyberiete vonnú sviečku, vytvoríte doma ešte pôsobivejšiu atmosféru. Industriálny štýl nemusí byť totiž vôbec chladný a neosobný.

3. Drevené police s kovovými doplnkami

Interiér v industriálnom štýle potrebuje police, najlepšie kovové alebo drevené. Mali by byť dostatočne veľké, aby vám poskytli úložný priestor pre knihy a časopisy. Na týchto policiach vystavte aj zelené rastliny. Striedajte ich s netradičnými doplnkami. Odporúčam rôzne retro a vintage predmety.

drevená polica na sivej stene
Image By freepik
4. Cementové a betónové kvetináče

Rastliny patria do kvetináčov, ale nie len tak do hocijakých. Do interiéru v industriálnom štýle odporúčam betónové alebo cementové kvetináče. Umiestnite ich na okno alebo na podlahu. Na kombinácii betónového kvetináča a zelenej rastliny milujem kontrast medzi industriálnosťou a prírodou. Odporúčam rôzne sukulenty, fikusy alebo iné izbové rastliny, ktoré nie sú náročné na starostlivosť.

5. Sklenené lampáše so svetlom

Skvelým materiálom je aj sklo. Na stôl, komodu alebo poličku položte sklenený lampáš. Vďaka svetlu, ktoré z neho bude vychádzať, získate romantický a elegantný prvok vo vašom interiéri. Rovnako vedia spríjemniť aj vaše vonkajšie posedenie. Lampáše na terasových stoloch alebo vo dvore vytvoria romantickú atmosféru. Vďaka kombinácii kovu, skla a svetla dosiahnete krásny kontrast medzi industriálnym vzhľadom a útulnosťou domova.

sklenený lampáš na stole
Image by vecstock on Freepik
6. Abstraktné umelecké diela

Zamyslite sa aj nad vystavením rôznych umeleckých diel. Ako ich vybrať sa dozviete v mojom ďalšom príspevku. Do industriálneho interiéru sa však hodia predovšetkým abstraktné obrazy v kovových rámoch s metalickým dizajnom. Siahnite po geometrických vzoroch a výrazných farbách. Interiér môžu doplniť aj kovové sochy alebo sochy z recyklovaných materiálov.

7. Starožitnosti a industriálny štýl

Nielen do retro interiérov sa hodia starožitnosti. Uplatnenie nájdu aj v industriálnom štýle. Starožitný nábytok alebo vintage tabule doplnia váš interiér.

Starožitný písací stôl
Image By vecstock

Dokonca aj odpad a kovošrot môže byť zaujímavým prvkom. Staré trubky a ozubené kolesá môžete použiť ako unikátne stojany alebo lustre. Rôzne priemyselné diely sa v industriálnom štýle stávajú dekoráciami. Ventily, pružiny, proste kov, to všetko má autentický a priemyselný vzhľad a do industriálneho štýlu jednoducho patrí.

netradičné kovové dekorácie v industriálnom štýle
Image By vecstock
Industriálny štýl u vás doma

Aj na Vianoce môže industriálny štýl v interiéri navodiť útulnú atmosféru. Zároveň však môžete zostať verní netradičným dekoráciám. Stromček z kovu vašej návšteve určite vyrazí dych.

Vianočná výzdoba v industriálnom štýle
Image by user15285612 on Freepik

Ak potrebujete poradiť, kontaktujte ma. Prípadne sa pochváľte, ako ste industriálny štýl dostali do vášho domova vy.