zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Ako vybrať umelecké diela pre váš interiér

Zariaďujete si nový domov alebo si chcete len pretvoriť ten existujúci a vytvoriť v ňom príjemnejšiu a originálnejšiu atmosféru? Výborným spôsobom, ako to dosiahnuť, je pridať do priestoru umelecké diela.

Že nie ste milovníkom umenia a nevyznáte sa v jednotlivých umeleckých štýloch? Nevadí, som tu preto, aby som vám poradila.

umelecke dielo
Image By freepik
Ako začať?

Premyslite si, aký dojem chcete, aby umelecké dielo vyvolalo. Má byť dominantným prvkom v miestnosti, doplnkom alebo chcete vytvoriť kontrast? Chcete, aby bolo zábavné, inšpiratívne alebo upokojujúce? Má vyjadrovať niečo z vašej osobnosti alebo šíriť posolstvo?

Predstavujte si

Predstavte si, kde bude vaše umelecké dielo v interiéri stáť alebo visieť. Ak máte veľkú bielu stenu, môžete si dovoliť obrovský a farebný obraz.

farebný obraz
Image By vecstock

Umelecké dielo prispôsobte účelu miestnosti. Do obývačky odporúčam niečo s rodinnou tématikou. V spálni môžete vystaviť niečo romantické, relaxačné alebo osobné, čo nemá vidieť nikto len vy. Do pracovne si vyberte niečo, čo vás bude motivovať, kreatívne nakopávať a profesionálne podporovať.

3d Umelecké diela v interiéri podsvietené
Image By ryujintmvn
Nechajte sa viesť vlastnou intuíciou

Vyberte si také umelecké dielo, ktoré sa vám páči a pri pohľade naň sa cítite dobre. Dielo umelca by vás malo niečím zaujať. Ak vo vás vyvolá emócie, je to znak toho, že ste si vybrali správne. Nemali by ste mať z neho negatívne pocity, nakoľko doma sa chcete cítiť dobre.

umelecké diela v interiéri
Image By freepik
Stavte na originál

Pri kúpe umeleckého diela vyberajte naozaj starostlivo. Žiadne lacné imitácie alebo falzifikáty. Nejde len o autenticitu, ale aj o kvalitu. Ak ste si nie istí, pokojne sa poraďte aj s odborníkom.

A na záver ešte pár rád

1. Vyberte si také umelecké diela, ktoré sa k vám hodia a odrážajú váš štýl, vkus a osobnosť.

2. Snažte sa dosiahnuť buď harmóniu, alebo kontrast medzi umeleckými dielami a ostatným zariadením domu.

3. Farby môžu ladiť alebo vytvárať zaujímavé akcenty.

4. Vystavte umelecké diela tak, aby boli dobre osvetlené a na viditeľnom mieste.

5. Môžete kombinovať rôzne druhy umeleckých diel, napríklad maľby, fotografie, sochy, keramiku, textil, koláže alebo rôzne inštalácie.

sochy a umelecké diela v interieri
Image By freepik

Verím, že vďaka mojim tipom sa vám podarí váš dom oživiť umeleckými dielami presne podľa vašich predstáv. Ak však predsa len potrebujete poradiť, kontaktujte ma.