zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

5 tipov, ako vytvoriť retro štýl v interiéri

Chcete vo vašom interiéri spojiť prvky minulosti so súčasnosťou? Ak áno, zariaďte si svoj domov v retro štýle. Mám pre vás niekoľko tipov na inšpiráciu.

1. Originálny retro nábytok

Retro štýl je ako stvorený pre ľudí, ktorí milujú starožitný nábytok. Pri hľadaní tých najzaujímavejších kúskov navštívte bazáre, blšie trhy a starožitníctva, ale prehľadávajte aj internetové portály. Nájdete tu množstvo zaujímavých kúskov, napríklad pohovku s drevenými nohami alebo farebnú lampu, či skrinku s geometrickým vzorom.

2. Kontrastné farby

Zariadenie interiéru v retro štýle kombinuje rôzne odtiene ako avokádová, zelená, horčicová žltá, červená, oranžová, fialová alebo ružová. Sú to farby jasné a kontrastné, plné života a energie, rovnako ako samotný interiérový štýl. Nebojte sa kombinovať viac farieb dohromady. Nič nepokazíte ani vzorovanými tapetami alebo farebným kobercom.

Image by rawpixel.com on Freepik
3. Materiály

Využite v interiéri rôzne materiály, ako sú napríklad drevo, vinyl, kov, sklo alebo keramika. Nebojte sa ani plastu. Vytvárajte zaujímavé kontrasty, používajte hladké a drsné materiály, lesklé a matné laky, teplé a studené tóny. Kombinujte aj rôzne textílie v doplnkoch, ako sú napríklad vankúše, závesy, prikrývky či koberčeky.

4. Osvetlenie

Atmosféru v interiéri podčiarknite správnym osvetlením. Použite rôzne typy svietidiel, lustre, stojace lampy, stolové svietidlá alebo aj obľúbené lávové lampičky. Oživia interiér a potešia každé dizajnérske oko. Dbajte na to, aby svetlá boli originálne, dizajnové a farebné.

Image By vecstock
5. Retro dekorácie

Pridajte do vášho interiéru vintage dekorácie. Využite staré rádiá, gramofóny, telefóny, fotoaparáty, hodiny alebo starožitné zrkadlá. Veci z povaly sa stanú dizajnovým doplnkom. Sú autentické a dotvoria celkovú atmosféru vášho domova. Alebo si vyberte nové kúsky v retro štýle.

Vo svojom retro domove môžete kombinovať rôzne farby a materiály. Môžete sa rozhodnúť pre jednu éru od 50. do 80. rokov minulého storočia alebo kombinovať prvky z rôznych období. Dôležité však je, aby ste zachovali určitú harmóniu a jednotu.