zariadenie luxusnej ambulancie, zubna ambulancia interier
Moderná zubná ambulancia
Rekonštrukcia 2 izbového bytu, moderna kuchyna
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
jedálensky stol v obyvacke
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
luxusna moderna kuchyna, dokonaly interier
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
vstupna čast rodinneho domu
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Moderná obývačka s kuchyňou: Kompletný návod

moderna obyvacka s kuchynou
nielen luxusna ale aj moderna obyvacka s kuchynou
Vecteezy

Výhody otvoreného priestoru

Pocit priestrannosti: Otvorené priestory vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru, čo zvyšuje komfort a pohodu obyvateľov.

Viac prirodzeného svetla: Bez vnútorných stien môže svetlo voľne prúdiť celým priestorom, čo zlepšuje atmosféru a znižuje potrebu umelého osvetlenia.

Podpora sociálnej interakcie: Otvorené priestory umožňujú jednoduchšiu komunikáciu a interakciu medzi členmi domácnosti alebo hosťami. Ideálne pre rodičov, ktorí chcú mať prehľad o tom, čo sa deje aj pri varení večere.

Flexibilita a univerzálnosť: Takéto priestory sa ľahšie prispôsobia rôznym potrebám a aktivitám, od varenia až po zábavu. Ak chcete robiť večierok, nemusíte sa báť, že sa všetci budú tlačiť v kuchyni.

Estetická príťažlivosť: „Moderna obyvacka s kuchynou“ vytvára štýlový a súčasný vzhľad, ktorý je obľúbený v súčasnom dizajne.

  • Tip dizajnérky: Otvorený priestor znamená menej stien na maľovanie! 🙂

Nevýhody otvoreného priestoru

Hluk a súkromie: Bez vnútorných stien sa zvuky ľahšie šíria, čo môže znižovať úroveň súkromia a zvyšovať hlučnosť.

Náročnosť udržiavania poriadku: Ak je v kuchyni neporiadok, neviete za ním zavrieť dvere a budete ho vidieť aj z obývačky.

Energetická efektívnosť: Väčší otvorený priestor môže byť náročnejší na vykurovanie a chladenie, čo môže zvýšiť náklady na energie.

Vôňa z kuchyne: Pri varení sa vône môžu šíriť do celej miestnosti, čo nemusí byť vždy príjemné, najmä ak varíte niečo s intenzívnou vôňou.

Ako postupovať a kde začať pri plánovaní

Naplánujte rozmiestnenie: Určite si, kde bude kuchyňa, jedálenský kút a obývacia časť. Vezmite si pôdorys s rozmermi alebo si zamerajte priestor a zakreslite si zóny, ako budete priestor využívať a ako sa budete medzi jednotlivými zónami pohybovať.

Vyberte farebnú škálu: Vyberte si farby a materiály tak, aby sa v priestore navzájom dopĺňali a pôsobili harmonicky. Odporúčam si vytvoriť „moodboard“. Inšpirovať sa môžete tu.

Zvoľte nábytok: Vyberte si multifunkčný a univerzálny nábytok, ktorý sa hodí do otvoreného priestoru. Zohľadnite pohodlie a štýl.

Osvetlenie: Navrhnite osvetlenie tak, aby zvýraznilo jednotlivé zóny a dodalo priestoru príjemnú atmosféru.

Detaily a dekorácie: Pridajte osobné dotyky pomocou dekorácií, rastlín a umeleckých diel, ktoré dotvoria celkový dojem a urobia priestor útulným.

Kde sa inšpirovať

Domáce časopisy a blogy: Sledujte slovenské interiérové magazíny a blogy, ktoré sa zameriavajú na moderné dizajnové trendy.

Sociálne siete: Instagram a Pinterest sú skvelé zdroje inšpirácie, kde môžete nájsť reálne príklady Moje Inšpirácie

Návšteva showroomov: Navštívte miestne interiérové štúdiá a showroomy, kde si môžete prezrieť rôzne dizajnové riešenia a získať odborné poradenstvo.

Lokálne interiérové štúdiá: Kontaktujte profesionálnych dizajnérov, ktorí poznajú miestne možnosti a materiály dostupné na Slovensku. Potrebujete poradiť?

Kde začať a ako postupovať pri zariaďovaní kuchyne

Zariadenie kuchyne je nepochybne vzrušujúcim, no zároveň komplexným projektom. Ak stojíte pred touto úlohou a chcete vedieť kde začať a ako postupovať, tento článok je práve pre vás. Priblížim vám postup zariaďovania kuchyne, ktorý vám pomôže získať jasnú predstavu o celom procese. Je to dlhá téma a tak som pripravila samostatný článok, kde sa tejto téme venujem podrobnejšie.

Ako získať šablónu, ktorá vám pomôže pri realizácii

Ak si práve zariaďujete interiér, využite šablónu „Plánovač interiéru“ Táto šablóna vám poskytne jasné kroky a praktické tipy na plánovanie a zariadenie interiéru.

moderna obyvacka s kuchynou, planovac interieru, ktory pomoze zariadit interier

Komentáre (1)

  1. Viki Lukáčová
    20. júna 2024

    Čo vás pri zariadovaní potrápilo najviac, alebo z čoho máte najväčšie obavy? Rozmery a rozmiestnenie alebo výber farieb a materiálov? Podeľte sa o svoje skúsenosti a rady v komentároch. 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *