zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Menčester v interiéri: materiál, ktorý sa vracia

Menčester je zaujímavým prvkom v mnohých interiérových štýloch. Ako textilný materiál s charakteristickým rebrovaným vzorom kombinuje estetickú príťažlivosť s praktickosťou. Milujem ho pre jeho pevnosť a trvanlivosť, ale zároveň aj osobitú štruktúru. Výrazné rebrované vzory mu dodávajú hĺbku. Ľahko sa kombinuje s inými materiálmi a dekoratívnymi prvkami.

Od nábytku po závesy

Menčester sa často využíva ako materiál na poťahy na nábytku. Má jedinečnú štruktúru, ktorá poskytuje pohodlie a vnáša do obývacích izieb, spální a ďalších miestností teplo domova. Zároveň ide o materiál extrémne trvanlivý. Nájdeme ho preto na pohovkách a stoličkách. Dodáva interiéru tradičný, avšak elegantný a zároveň aj moderný vzhľad.

Menčestrové dekoračné vankúše
Menčestrový sedák do detskej izby

Menčester sa využíva aj na obklady stien, pretože dodáva miestnosti teplý a textúrovaný vzhľad. Je výrazným dizajnovým prvkom.

Odporúčam ho ako materiál pre výrobu rôznych bytových doplnkov a dekorácií, ako sú napríklad vankúše, deky, obrusy, podložky na stoličky a podobne. Vďaka rôznym vzorom a farebným variáciám môžete vytvoriť jedným materiálom kontrasty aj harmonické kombinácie zároveň.

Menčester sa používa aj na výrobu závesov, pretože jeho textúra umožňuje vytvorenie súkromia a zároveň pridáva miestnosti osobitý charakter.

Od klasického po moderný dizajn

Menčester sa už dlho spája s klasickým interiérovým dizajnom. Vyvoláva pocit luxusu a elegancie. Jeho tmavšie odtiene zdôrazňujú dôstojnosť interiéru. Začleniť ho však môžete aj do moderného a minimalistického dizajnu. Siahnite po neutrálnejších farbách. Vďaka jeho jedinečnej textúre môžete vytvoriť naozaj sofistikovaný a vkusný interiér.

Menčester sa používa na výrobu moderných pohoviek alebo stoličiek a dodáva priestoru teplý a príjemný pocit. Kombinuje sa s rôznymi materiálmi, napríklad kovom, drevom alebo sklom. Vytvára tak zaujímavý kontrast. Môžete experimentovať s rôznymi vzormi a farbami, a vytvoriť naozaj unikátne a originálne interiéry. Tento materiál totiž umožňuje prepojiť minulosť a súčasnosť, a dodať tak priestoru jedinečnú osobnosť. Má naozaj široké uplatnenie v rôznych interiérových štýloch.

Prezrite si moje práce.