zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Udržateľné vianočné darčeky

Udržateľné vianočné darčeky balené v recyklovanom papieri

Počas Vianoc si navzájom prejavujeme lásku a obdarúvame sa. Prečo by sme však tento rok nemohli našim blízkym podarovať udržateľné vianočné darčeky? Tie nielenže potešia srdce, ale prinesú úžitok aj našej planéte. Ponúkam vám niekoľko nápadov.

Darčekové karty a poukážky

Namiesto hmotných darčekov darujte lístky na koncert, do divadla, kina či múzea, alebo poukážku na masáž či wellness. Okrem toho môžete darovať aj zážitok, napríklad zoskok padákom, kurz šnorchlovania alebo jazdu na pretekárskom aute.  

Darčekové karty a poukážky ako udržateľný vianočný darček
Image by user14908974 on Freepik
Udržateľné oblečenie

Darovaním oblečenia vyrobeného z organickej bavlny alebo konope podporíte udržateľnú textilnú výrobu. Stavte skôr na jednoduchý dizajn a vyhnite sa vianočným motívom tričiek, keďže tie nosíme len pár dní do roka. Darčekom môže byť aj obuv z recyklovaných plastov alebo pneumatík.

Tašky z ekologických materiálov

Ďalším udržateľným darčekom sú tašky a doplnky vyrobené z ekologických materiálov, ako sú konopné, jutové alebo bambusové vlákna. Nielenže môžu byť krásnou pamiatkou, ale zároveň takto znižujeme aj množstvo plastových tašiek, ktoré pri nakupovaní používame.

Recyklované šperky

Pre milovníkov šperkov môžu byť vynikajúcim darčekom recyklované šperky. Najčastejšie sa vyrábajú z recyklovaných kovov, ale aj drahých kameňov. Tým, že ide o recyklované materiály, znižujeme potrebu nových ťažobných aktivít. Recyklované šperky majú unikátny dizajn.

Image by Freepik
Interiérové doplnky

Darovať môžete aj rôzne interiérové doplnky z prírodných materiálov. Jedinečný charakter domovu pridá keramika a rôzne hlinené doplnky, ako sú hrnčeky a vázy.

Aj bambus je veľmi obľúbeným materiálom. In sú rôzne bambusové stoličky alebo ďalšie doplnky, ktoré dodávajú interiéru moderný vzhľad. Z bambusu môžu byť vyrobené aj kozmetické košíčky, vhodné napríklad do kúpeľne.

Prírodná kozmetika

Ďalším udržateľným darčekom môžu byť produkty určené na starostlivosť o telo a pleť z prírodných zložiek, ako sú organické oleje alebo byliny. Šetria životné prostredie a neobsahujú ani škodlivé chemikálie.

prírodná kozmetika
Image by Freepik
Udržateľné vianočné darčeky baľte ekologicky

Darčeky baľte do recyklovateľného papiera. Využite prírodné zdobenie a materiály ako sú napríklad šišky, sušené citrusy alebo konáriky zo stromov.

Ekologicky zabalené vianočné darčeky
Image by Freepik

Darujte nezabudnuteľné zážitky, krásne veci z prírodných materiálov a produkty, ktoré chránia našu planétu.