zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Trendy v interiérovom dizajne pre rok 2024

Čo môžeme tento rok očakávať? Budú pokračovať trendy z minulého roka alebo sa máme pripraviť na veľké zmeny? Prinášam vám odpoveď na otázku: Aké budú trendy v interiérovom dizajne v roku 2024?

Na prvom mieste ostáva udržateľnosť

Stále viac a viac sa hovorí o životnom prostredí a začíname brať naň ohľad aj pri zariaďovaní našich domovov. Používame hlavne recyklované a recyklovateľné materiály.  

Trendy v interiérovom dizajne predpovedajú netradičné interiéry

Ak máte radi geometrické vzory, kocky a prúžky, či už na tapetách, dlažbách, nábytku, dekoráciách, alebo textíliách, rok 2024 bude pre vás tým pravým. Snažte sa do vášho interiéru pridať nielen vizuálny, ale aj hmatateľný rozmer. Hĺbku a zaujímavý charakter dodáte miestnosti 3D stenou alebo textúrovanou tapetou. Využívajte aj 3D umenie.

Image by rawpixel.com on Freepik

Nasýtenie priestoru jednou farbou

Medzi top trendy v interiérovom dizajne budú v roku 2024 patriť monochromatické schémy farieb s jednou dominujúcou farbou. Vzniknú elegantné a naozaj štýlové interiéry.

Hrajte sa s rôznymi odtieňmi a tónmi tej istej farby. Kombinujte matné a lesklé povrchy, využívajte rôzne materiály s rôznymi textúrami. Monochromatický priestor môžete oživiť farebným akcentom alebo kontrastným prvkom. Neutrálne farby môžu byť v popredí, ale nebojte sa k nim primiešať aj zaujímavejšie akcenty.

Minimalizmus a jednoduchosť

Aj v roku 2024 ostáva na vrchole minimalistický dizajn s dôrazom na jednoduchosť a funkcionalitu. Využívajte dekorácie, ktoré majú aj praktický účel. Nezahlťte miestnosť nadbytočnými doplnkami.

Kvety v kúpeľni

Kombinácia prírodných prvkov v interiéri bude populárna aj v roku 2024. Zaujímavé riešenie však čaká naše kúpeľne. Pridajte do priestoru kvety. Vytvoria veľmi sviežu a príjemnú atmosféru. Či už to budú kvety vo váze, závesné kvetinové prvky, alebo rastliny s úžitkovým využitím, určite túto voľbu neoľutujete. Ak ste si nie istí živými kvetmi, môžete kúpeľňu ozvláštniť aspoň kvetinovým vzorom na tapetách.

Smart technológie a trendy v interiérovom dizajne ruka v ruke

Čoskoro sa inteligentné zariadenia a systémy na ovládanie domácnosti stanú neoddeliteľnou súčasťou moderného dizajnu. Už dnes však môžete na diaľku ovládať osvetlenie, termostaty alebo zabezpečiť váš dom.

Využívate smart technológie u vás doma? Dajte mi vedieť, ako konkrétne. Zaujíma ma pokrok v technológiách a navzájom sa môžeme takto inšpirovať.