zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

10 tipov a 9 doplnkov v štýle Japandi

Vytvorenie domova v štýle Japandi predstavuje spojenie japonského minimalizmu s prvkami moderného škandinávskeho dizajnu. Tento štýl, okrem toho, že sa vyznačuje jednoduchosťou a harmóniou, kládol dôraz aj na prírodné materiály a funkčnosť. Preto, ak máte v pláne vytvoriť domov v tomto štýle, tu je 10 dôležitých tipov. Ako bonus, nezabudnite si sťiahnúť naše exkluzívne Japandi doplnky.“

Japandi doplnky

Image by Freepik

Dozviete sa

  • 10 tipov ako zariadiť interiér v štýle Japandi
  • Stiahnite si 9 doplnkov v tomto štýle
  • Najčastejšie chyby pri zariaďovaní v štýle Japandi

1. Farby

Používajte prírodné a neutrálne farby ako bielu, sivú, odtiene hnedej a jemné odtiene modrej. Tieto farby vytvárajú kľudnú a uvoľnenú atmosféru.

2. Prírodné materiály

Zamerajte sa na prírodné materiály, ako je drevo, bambus, kameň a prírodné textílie ako bavlna, ľan a juta. Tieto materiály dodajú vášmu domovu teplo a charakter. Veľmi pekne v interiéri ukáže hlinená omietka.

3. Minimalizmus

Upratujte nepotrebné veci a zamerajte sa na jednoduchosť. Udržujte priestor voľný, zbavte sa nepotrebných vecí a uprednostňujte úložné riešenia, aby ste udržali veci usporiadané a skryté.

4. Osvetlenie

Využívajte prirodzené svetlo, ak je to možné, a zabezpečte jemné osvetlenie z viacerých zdrojov, ako sú lampa s prírodným odtieňom a sviečky.

5. Japonské prvky

Zahrňte do svojho interiéru japonské prvky, ako sú tradičné japonské umenie, bonsaje, rohože alebo shoji dvere.

6. Nízky nábytok

Zvoľte nízky a jednoduchý nábytok s priamymi čistými líniami. Nízke stoly a postele vám dajú ilúziu vyššieho priestoru.

7. Prirodné textílie

Použite mäkké a príjemné textílie, ako sú jutové alebo ľanové záclony, vankúše a koberce, ktoré dodajú vášmu domovu útulnosť.

8. Záhrada a zelené prvky

Ak máte možnosť, zariaďte si záhradu alebo balkón so zelenými rastlinami. Japonské záhrady, ako kamenisté záhrady alebo bonsaje, sú skvelým doplnkom štýlu Japandi.

9. Harmonické a umiernene „japandi doplnky“

Vyberte si málo, ale zaujímavých dekoračných prvkov. Dávajte prednosť ručne vyrobeným, originálnym a jedinečným kúskom, ktoré pridajú šarm vášmu domovu, pretože práve to sú hlavné črty pre Japandi doplnky.

10. Prázdne steny

Nezapĺňajte steny obrazmi alebo plagátmi, ponechajte ich jednoduché a prirodzené.

Nezabúdajte, že úplná realizácia vášho interiéru v štýle Japandi môže vyžadovať čas a trpezlivosť. Avšak, dôležité je nájsť rovnováhu medzi jednoduchosťou a osobitosťou. Takto váš domov nielenže odráža váš vlastný štýl, ale zároveň prináša pokoj a harmóniu do každodenného života.

Vyplňte 13 otázkový test a zistite, či tento štýl je ten Váš!

Najčastejšie chyby štýlu Japandi

  • Japandi doplnky! Áno, ale nie príliš veľa

Hoci je prirodzené chcieť svoj domov oživiť dekoráciami, v štýle Japandi je dôležitá jednoduchosť a minimalizmus. Príliš veľa dekorácií môže narušiť jeho čistotu a vyrovnanosť.

  • Ignorovanie prirodných materiálov

Jedným z hlavných aspektov štýlu Japandi je použitie prirodných materiálov, ako je drevo, kameň alebo bambus. Ignorovanie týchto materiálov a nahrádzanie ich syntetickými alternatívami môže viesť k strate autenticity štýlu.

  • Nesprávne využitie farieb

Preferujte neutrálnu farebnú škálu s dôrazom na bielu, sivú a prírodné odtiene dreva. Použitie príliš jasných alebo tmavých farieb môže narušiť pokojnú a harmonickú atmosféru, ktorá je pre tento štýl typická.

  • Zanedbávanie osvetlenia

Osvetlenie je kľúčové v štýle Japandi. Ignorovanie toho, ako osvetlenie ovplyvňuje priestor, môže zničiť celkovú atmosféru. Prirodzené svetlo je ideálne, ale jemné umelé osvetlenie, ako sú stolové lampy alebo stojace lampy, môže tiež doplniť priestor.

  • Nedostatočná funkčnosť

Japandi je nielen o estetike, ale aj o funkčnosti. Každý kus nábytku a každý predmet by mal mať svoj účel. Ignorovanie tohto aspektu môže viesť k neporiadku a narušeniu jednoduchosti a minimalizmu, ktoré sú pre tento štýl kľúčové.

  • Nesprávny výber nábytku

Nábytok v štýle Japandi je obvykle nízky a má jednoduché, čisté línie. Voľba príliš komplikovaných alebo výrazných kusov môže narušiť celkový vzhľad a taktiež pocit priestoru.

  • Nerespektovanie rovnováhy

Japandi je o rovnováhe medzi dvoma štýlmi – japonským a škandinávskym. Vynechanie jedného z týchto štýlov alebo prílišná orientácia na jeden z nich môže viesť k strate Japandi štýlu.

Podrobnejšie o tomto štýle sa dozviete v knihe „JAPANDI STYLE“.