zariadenie luxusnej ambulancie, zubna ambulancia interier
Moderná zubná ambulancia
Rekonštrukcia 2 izbového bytu, moderna kuchyna
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
jedálensky stol v obyvacke
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
luxusna moderna kuchyna, dokonaly interier
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
vstupna čast rodinneho domu
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Sťahujeme sa do domu! Všetko zorganizovať, na nič nezabudnúť, nič nepoškodiť a nestratiť!

prazdny byt ale aj same krabice na sťahovanie, pomooc stahujeme sa
Image by gpointstudio on Freepik

Hovoríte si: „Sťahujeme sa do domu“, ale kde začať? Keď prichádza na rad sťahovanie, správna organizácia a detailná príprava sú kľúčom k hladkému priebehu. Cieľom článku je poskytnúť komplexný a ucelený návod, ktorý vám umožní zvládnuť celý proces sťahovania bez zbytočného stresu, problémov alebo komplikácií.

Čo sa v článku dozviete?

 1. 📅 Ako si vytvoriť harmonogram
 2. 💰 Myslite na rozpočet
 3. 📦 Zoznam vecí, ktoré sťahujete
 4. 🎁 Balenie
 5. 🌟 Príprava na deň D
 6. 🚚 Deň sťahovania

📅 Vytvorenie harmonogramu

Umožní vám sledovať všetky potrebné úlohy a zabezpečí, že na nič nezabudnete. Plánovanie vám umožní stanoviť časový rozvrh, ktorý vám pomôže úlohy efektívne rozdeliť a dokončiť ich včas. Ideálne je, aby ste sa pustili do plánovania minimálne mesiac pred, ideálne 2 mesiace pred dátumom sťahovania. Využite aplikácie na správu úloh alebo kalendáre, ktoré vám pomôžu zostaviť a sledovať harmonogram.

Dva mesiace pred sťahovaním

 • Ak máte veci, ktoré sa nezmestia do nového bytu, darujte ich
 • Rozhodnite sa, či sa budete sťahovať sami alebo oslovíte firmu. Ak sa rozhodnete pre firmu, rezervujte si termín aspoň mesiac vopred

Šesť týždňov pred sťahovaním

 • Zabezpečte si dostatok krabíc, lepiacej pásky a bublinkovej fólie
 • Najprv zabaľte menej dôležité veci a nakoniec tie, ktoré budete potrebovať hneď po presťahovaní

Jeden mesiac pred sťahovaním

 • Aktualizujte svoju adresu u všetkých dodávateľov služieb
 • Informujte priateľov a rodinu o vašom novom bývaní

2-3 dni pred sťahovaním

 • Pripravte si prehľad o tom, ako budete financovať sťahovanie
 • Nezabudnite vypnúť chladničku aspoň jeden deň pred sťahovaním

💰Myslite na rozpočet

Zistite, koľko vás bude stáť celkové sťahovanie a pridajte 10% rezervu na nepredvídané výdavky. Zohľadnite všetko, od nákladov na baliaci materiál až po cenu sťahovacej služby. Zvážte poistenie majetku počas prepravy. Ak sa sťahujete do centra mesta, môžu sa vyskytnúť poplatky za parkovanie sťahovacieho auta.

📦 Zoznam vecí, ktoré sťahujete

Vytvorte si zoznam vecí, ktoré treba zabalit, a postupne ich zaškrtávajte. Zoznamy vecí na sťahovanie by mali byť prehľadné, štruktúrované a jednoducho zrozumiteľné. Rozdeľte si zoznam podľa jednotlivých miestností, ako sú obývačka, kuchyňa, spálňa atď. V každej izbe uveďte všetky veci, ktoré sa v nej nachádzajú. Napr.

 • Obývačka
  • Gauč
  • Televízor
  • Knižnica
 • Kuchyňa
  • Mikrovlnná rúra
  • Rýchlovarná kanvica
  • Príbory

Môžete si veci rozdeliť aj podľa kategórií alebo podľa dôležitosti, ako sú elektronika, nábytok, oblečenie, atď. Ak preferujete digitálne riešenia, využite aplikácie, kde si môžete vytvoriť zoznamy, pridať fotky a dokonca aj sledovať, ktoré veci ste už zabalili.

🎁 Balenie

Pri sťahovaní je výber správnych krabíc kľúčovým prvkom, ktorý môže značne uľahčiť celý proces. Tu je niekoľko tipov a krokov, ktoré by ste mali zvážiť keď sa rozhodujete, aké krabice použiť:

 • Veľké krabice sú ideálne pre ľahké, ale objemné predmety, ako sú vankúše, deky a zimné oblečenie
 • Stredné krabice sú vhodné pre väčšinu bežných domácich potrieb. Kombinujte ľahké a stredne ťažké predmety, ako sú knihy, hrnce alebo hračky
 • Malé krabice sú ideaálne pre ťažké predmety, ako napr. knihy, víno, atď.

Okrem toho, že označíte krabice podľa miestností, môžete na ne napísať aj základný obsah, použiť farebné štítky a nakoniec aj očíslovať pre ešte väčšiu prehľadnosť. Bublinkové fólie, noviny alebo aj staré deky môžu byť nápomocné pri zabezpečení, aby sa vaše veci nepoškodili počas prevozu. Vždy si nechajte osobný balíček s dôležitými dokladmi, šperkami alebo inými cennými vecami. Takto zabezpečíte, že sa nestratia alebo nepoškodia.

krabice na sťahovanie označené a nakoniec aj pomôžu pri vybaľovaní
Image by Freepik

🌟 Príprava na deň D

Predtým, ako sa pustíte do finálnych príprav uistite sa, že ste zabalili a označili všetky vaše veci. Pripravené krabice zložte na jedno miesto. Pripravte si všetky potrebné dokumenty, kľúče a ďalšie nevyhnutné veci do jednej tašky alebo obalu, ktorý budete mať počas celého dňa pri sebe. Následne, prejdite si celý harmonogram na deň sťahovania. Zároveň si urobte jasnú predstavu o tom, kedy by ste mali doraziť na nové miesto. Na záver si pripravte jednoduché občerstvenie a dostatočné množstvo vody. Týmto spôsobom si zaistíte, že budete mať počas celého dňa dostatok energie.

🚚 Deň sťahovania

Najprv naložte najťažšie a najväčšie predmety, a až potom umiestnite ľahšie veci na vrch. Predtým, ako opustíte staré bývanie, odfotografujte si jeho stav. Tieto fotografie vám neskôr môžu poslúžiť ako dôkaz o stave, v akom ste byt opustili. Zároveň sa uistite, že vodič a celý tím sú poznajú trasu a presnú adresu nového bytu. Po príchode do nového domova ihneď začnite s rozbaľovaním najdôležitejších vecí. Uistite sa, že posteľ, základné kuchynské potreby a toaletné potreby máte po ruke. Na záver skontrolujte, či všetko prebieha podľa plánu. Overte, či vám nič nechýba a či nič nebolo poškodené počas sťahovania.

Máte vlastné skúsenosti alebo tipy týkajúce sa sťahovania, ktoré by ste chceli zdieľať? Vaše názory a rady sú pre nás veľmi cenné! Pridajte sa k diskusii a zdieľajte svoje skúsenosti v komentároch nižšie. Vaše tipy môžu pomôcť ostatným čitateľom zvládnuť sťahovanie s ľahkosťou a bez stresu. Teším sa na vaše komentáre!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *