zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

V dnešnom modernom šatníku milenca neschováte

Moderný šatník je otvorený a prehľadný, ergonomicky navrhnutý tak, aby bol funkčný, čo vám zvyšuje využiteľnosť priestoru. Je tiež univerzálny, čo znamená, že sa hodí do rôznych typov miestností, či už je to predsieň alebo spálňa.

Máte pocit, že vo vašom šatníku je neporiadok a chaos? Nie ste v tom sami. Mnohí sa snažia zorganizovať svoj šatník a hľadajú spôsoby, ako zlepšiť tento dôležitý priestor. V tomto článku vám ponúkam praktické tipy a štandardy na organizáciu šatníka, ktoré vám pomôžu vytvoriť funkčný priestor.

Výber a prispôsobenie

Ak si plánujete kúpiť šatník, môžete si vybrať z hotových modelov alebo si dať vyrobiť šatník na mieru.
Šatníky na mieru vám umožňujú navrhnúť vnútorné usporiadanie tak, aby zodpovedalo vašim potrebám a životnému štýlu. Spoznajte štandardy, ktoré si môžete pozrieť v nasledujúcich obrázkoch a pripraviť si tak vlastný návrh šatníka.

Rozmery oblečenia

Zohľadnite výšku, šírku a hĺbku rôznych typov oblečenia, ako sú košele, nohavice, šaty a kabáty, aby ste mohli čo najefektívnejšie využiť priestor. 

Rozmer topánok

Rovnako ako pri oblečení, aj pri obuvi by ste mali poznať rozmery. Zohľadnite veľkosť, šírku a výšku rôznych typov obuvi, ako sú topánky, sandále a čižmy, aby ste mohli navrhnúť efektívne riešenie na ich uskladnenie.

šatník a rozmery topánok
Krátke a dlhé vešanie 
  • Pre košele, blúzky, tričká a iné kratšie oblečenie by ste mali počítať s výškou závesnej tyče približne 90 až 100 cm od podlahy.
  • Pre dlhšie kúsky, ako sú šaty alebo kabáty, by ste mali počítať s výškou závesnej tyče približne 140 až 160 cm od podlahy.
  • Odporúčam, aby ste si hĺbku vešania zvolili 60 až 65 cm.
šatník a jeho vnútorné usporiadanie
Rozmery políc
  • Pre topánky je štandardná hĺbka políc približne 30 cm.
  • Pre oblečenie si zvoľte police s hĺbkou približne 40 cm, aby ste na nich umiestnili aj väčšie kúsky, ako sú svetre. 
Rozmery zásuviek 
  • Malé zásuvky: pre spodné prádlo, šperky a hodinky využite menšie zásuvky s hĺbkou okolo 10 cm.
  • Veľké zásuvky: pre oblečenie ako sú tričká alebo nohavice, si zvoľte zásuvky s hĺbkou približne 20 cm.
Vytvorte pocit butiku

Váš šatník je luxusným priestorom, ktorý by ste mali využiť naplno. Pridajte tapety, LED osvetlenie, pohodlné sedenie a výrazné zrkadlo, aby ste si vytvorili krásne a upokojujúce prostredie. Striedavo usporiadajte topánky, klobúky a kabelky na policiach, ako keby ste boli v obchode. Keď sa vám bude páčiť vzhľad vášho šatníka, budete sa ho snažiť udržiavať.

Ak si aj napriek týmto tipom neviete poradiť s organizáciou svojho šatníka, môžete využiť online alebo osobné poradenstvo. Pomôžem vám navrhnúť šatník, ktorý bude nielen funkčný, ale aj vizuálne atraktívny.

Dohodnite si osobné alebo online poradenstvo