zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Relácie o interiérovom dizajne, ktoré sú vo svete obľúbené

televízia ako ústredný prvok v dizajnovo zariadenej obývačke

Chýbajú vám v slovenskej televízii relácie o interiérovom dizajne? Inšpirujte sa programami spoza našich hraníc. Niektoré sú plné praktických rád, iné sa venujú predstaveniu tých najkrajších interiérov vo svete. Mám však pre vás niekoľko tipov na relácie o interiérovom dizajne, vďaka ktorým odhalíte rôznorodý svet dizajnu a uvidíte, ako sa z bežného domu môže stať skutočné umelecké dielo.

Queer eye

Na Netflixe už viac ako 7 sérii beží seriál plný inšpirácie, ale aj zábavy. Odborníci v oblasti módy, architektúry a dizajnu menia životy ľudí premenou ich interiérov, ale aj individuálneho vzhľadu samotných protagonistov. Pozrite si seriál Davida Collinsa. Už od svojho prvého vysielania sa stala relácia jednou z najpopulárnejších televíznych relácií vysielaných na Netflixe. Vďaka svojmu jedinečnému konceptu a pozitívnemu posolstvu si seriál získal obrovskú popularitu.

Property Brothers

Na televíznej stanici HGTV pomáhajú 2 bratia, dvojičky, nájsť rodinám bývanie, ktoré následne renováciou zmenia tak, aby sa stal dom doslova domovom ich snov. Spoznajte Drewa a Jonathana Scotta. Drew pomáha rodinám nájsť ideálny dom podľa ich požiadaviek. Zohľadňuje pritom hlavne rozpočet. Je skúseným realitným maklérom. Jeho brat Jonathan je stavebným majstrom a dizajnérom. Premieňa domy na nádherné miesta a pretavuje predstavy klientov do reality.

Grand Designs

Britská relácia sleduje stavbu unikátnych a ambiciózne riešených domov v celom Spojenom kráľovstve. Môžete sa tu zoznámiť s procesom, ktorým majitelia domov prechádzajú pri výstavbe a rekonštrukciách. Nové epizódy vychádzajú každú stredu. Diváci spoznajú celý proces stavby či renovácie, a to od tvorby rozpočtu cez stavebné práce až po riešenie technických problémov a rôzne finálne kreatívne rozhodnutia.

Bargain Mansions

Tamara Day, interiérová dizajnérka, sa so svojou dcérou v programe venuje renovovaniu veľkých historických domov. Jej cieľom je vytvoriť moderné a funkčné interiéry. V relácii môžete sledovať ako Tamara so svojou dcérou hľadá skrytý potenciál domov. Takisto sa tu môžete zoznámiť s rôznymi problémami a úskaliami, ktoré čakajú dizajnérov, ak obnovujú historickú budovu.

Rehab Addict

Na rozdiel od vyššie spomenutej interiérovej dizajnérky sa Nicole Curtis špecializuje na obnovu starých domov a na zachovanie ich historických prvkov. Do každého projektu pridáva svoj osobitný štýl. Zaväzuje sa však zachovať pôvodné charakteristiky domov a podporuje ich historický význam. Premieňa zanedbané a schátrané domy na krásne obydlia. Vytvára jedinečné miesta na bývanie a vracia domom ich pôvodnú krásu.

Image by vecstock on Freepik

Dajte mi vedieť, ktorá televízna relácia o interiérovom dizajne je vaše obľúbená. Uprednostňujete slovenské relácie alebo sa radšej necháte inšpirovať zahraničnou tvorbou?