zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Pracovňa zo spálne: ako pracovať z domu

Pracujete z domu a do kancelárie to máte doslova pár krokov? Pociťujete nutkanie vytvoriť si lepšie pracovné prostredie? Myslíte si, že pracovňa zo spálne nemôže podporovať vaše sústredenie?

Vyvediem vás z omylu. Mám pre vás niekoľko konkrétnych riešení, ako vytvoriť pracovňu zo spálne a pracovať efektívnejšie, hoci z domu.

Pracovný stôl a stolička

Vytvorte si v spálni váš vlastný pracovný kútik. Nepracujte z postele. Urobte si priestor, v ktorom budete len pracovať a nebudete ho využívať na nič iné. Keďže tu budete tráviť veľkú časť vášho dňa, investujte do kvalitného pracovného stola a do ergonomicky tvarovanej stoličky. Potrebujete pohodlné pracovné prostredie.

pracovňa zo spálne
Image by vecstock on Freepik
Dostatok svetla

Umiestnite pracovný stôl a stoličku tak, aby ste využili čo najviac prirodzeného svetla. Uvidíte, že vás to bude podporovať v práci a budete sa cítiť oveľa vitálnejšie. Ak to však nie je možné, nezúfajte. Vyrieši to kvalitné osvetlenie. Pre kancelárske prostredie odporúčam svetlá s teplotou okolo 4000 až 5000 Kelvinov. Pripomínajú prirodzené svetlo.

Image By stockgiu

Určite budete potrebovať aj stolovú lampu. Odporúčam takú, na ktorej sa dá regulovať intenzita svetla, aby ste si ho mohli prispôsobiť podľa potreby.

stolová lampa na pracovnom stole
Image By vecstock
Dôsledná organizácia

Organizujte si všetky pracovné pomôcky a dokumenty. Nedovoľte, aby na vašom pracovnom stole vznikol neporiadok a chaos. Používajte police, zásuvky, a rôzne regály, aby ste si tak váš pracovný priestor naozaj efektívne zorganizovali. Investujte aj do kvalitných a pekných kancelárskych pomôcok či zakladačov.

Dekorácie

Nebojte sa ani dekorácií. Na stôl si pokojne položte kyticu kvetov. Na nástenku si pripínajte okrem pracovných úloh aj osobné odkazy alebo vystavte rodinnú fotografiu. Všetko, čo vám pomáha cítiť sa pohodlne, motivovane a koncentrovane do vašej kancelárie zo spálne patrí.

dekorácie na pracovnom stole
Image By vecstock

Práca z domu vyžaduje veľkú zodpovednosť. Niekedy môže byť naozaj náročné sústrediť sa. Pracovný kútik vo vašej spálni však môže pomôcť, aby ste túto úlohu zvládli. Pokúste sa však oddeliť pracovný priestor od toho odpočinkového. Vytvorte si pravidelný harmonogram, robte si pauzy na cvičenie a nezabudnite na kvalitný spánok.

Pracujete z domu aj vy? Ako ste si zariadili domácu kanceláriu? Budem rada, ak ma inšpirujete. Ak však predsa len potrebujete poradiť, kontaktujte ma.