zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Rekonštrukcia kúpeľne svojpomocne: Šablóna na rozpočet zadarmo

Rekonštrukcia kúpeľne svojpomocne je náročný proces. Viem vám však pomôcť pri jej plánovaní. Prečítajte si postup a stiahnite si šablónu, ktorú som pre vás pripravila, zistíte aké náklady vám vzniknú.

rekonštrukcia kúpeľne
Image by rawpixel.com on Freepik
1. Aké máte možnosti?

Obráťte sa na kúpeľňové štúdio, hlavne ak nemáte žiadne skúsenosti s rekonštrukciou. Využiť môžete aj hodinovú konzultáciu u dizajnéra, ktorý vám zodpovie všetky otázky, ak sa rozhodnete rekonštruovať svojpomocne. V prvom rade záleží od toho, či rekonštruujete už existujúcu kúpeľňu alebo zariaďujete novú v novostavbe. Aký priestor máte dispozícii a ako si ho môžete prispôsobiť? 

2. Nájdite si svoj štýl

Viete, v akom štýle má byť vaša nová kúpeľňa alebo potrebujete poradiť? Odporúčam vám pozrieť sa na Pinterest alebo Instagram. Získate tak jasnejšiu predstavu. Môžete si urobiť aj kvíz. Sledujte stránky rôznych dizajnérov, pozrite sa na ich sociálne siete alebo si prelistujte časopisy a magazíny.

3. Rozpočet na rekonštrukciu kúpeľne svojpomocne

Presne si stanovte, koľko môžete do rekonštrukcie kúpeľne investovať. Ponechajte si však aspoň malú rezervu na neočakávané výdavky. Odporúčam vyčleniť asi tak 10 % z celkových nákladov. Nezabudnite požiadať o cenové ponuky na stavebné a inštalačné práce, aby ste sa vedeli vopred pripraviť na to, čo vás, koľko bude stáť.

4. Materiály a nábytok

Zvážte, aký nábytok a z akého materiálu sa vám do kúpeľne hodí. Myslite však na to, že nábytok musí byť odolný a ľahko udržiavateľný v čistote. Odporúčam kúpeľňu zladiť s celkovým dizajnom vášho bytu alebo domu, pretože je súčasťou celého interiéru. Pri kúpe obkladov a dlažby si dajte vytvoriť kladačský plán a nenechajte to na stavbároch bez citu pre dizajn.

5. Realizácia

Ak ste sa rozhodli svoju kúpeľňu zrekonštruovať svojpomocne bez pomoci profesionálneho dizajnéra, mali by ste mať prehľad o tom, čo ešte potrebujete kúpiť a urobiť. Myslite aj na dodacie lehoty niektorých materiálov a snažte sa všetko robiť v dostatočnom predstihu, aby ste sa nedostali do časového skĺzu.

Máte za sebou rekonštrukciu kúpeľne, o ktorú by ste sa chceli podeliť? Som zvedavá na výsledok vašej dizajnérskej práce.