zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Moderný taliansky interiérový štýl: Inšpiratívne luxusné talianske značky nábytkov

vstupná časť domu doplnená komodamy, ale aj dekoratívnymi doplnkami, obrazmi, sochami, ale aj vázami, talianský štýl
Image By freepik

Základné prvky talianskeho štýlu

Keď hovoríme o modernom interiérovom štýle, prvým slovom, ktoré nám napadne, je nepochybne „elegancia“. Taliansky štýl je známy svojím zmyslom pre detail, kvalitu materiálov a nekomplikovaným avšak sofistikovaným dizajnom. Je ideálny pre tých, ktorí chcú svoj domov zariadiť luxusne, kvalitne a vkusne.

Nábytok

Nábytok v talianskom štýle sa vyznačuje jednoduchými, ale elegantnými tvarmi. Často sa používajú prémiové materiály ako koža, drevo alebo chróm.

Materiály

Mramor, sklo, kov a kvalitné drevo ako je olivové drevo alebo orech sú často používané materiály. Dôležitá je kvalita spracovania a povrchové úpravy.

Farby

Paleta farieb je často zameraná na zemité a neutrálny tóny, čím sa dosahuje pocit pohodlia a luxusu. Odtiene hnedej, béžovej alebo sivej dominujú, no nechýbajú ani doplnkové farby ako zlato alebo červená.

Dekorácie a doplnky

Dekorácie v talianskom interiérovom štýle sú často minimálne, ale vždy vyberané s dôrazom na detail. Očakávať môžete luxusné textílie, umelecké diela a dokonca aj dekoratívne predmety ako vázy alebo skulptúry.

Inšpiratívny taliansky moderný nábytok dostupný na Slovensku

talianský štýl, dekorácie na stole ale aj prírodné materiály

Populárne talianske značky luxusného nábytku

Natuzzi je talianska značka známa svojimi pohodlnými sedacími súpravami, kreslami a nábytkom vyrobeným z kvalitných materiálov. Ich dizajny sú elegantné a často kombinujú moderné a tradičné prvky.

Poltrona Frau je známa svojím luxusným nábytkom a koženými sedacími súpravami. Vyznačuje sa precíznym spracovaním a nadčasovým dizajnom.

Minotti je ďalšou talianskou značkou, ktorá ponúka nábytok zameraný na moderný dizajn a kvalitu. Ich produkty majú čisté línie a minimalistický štýl.

Molteni & C je známa svojim dizajnom a inovatívnymi nábytkovými riešeniami. Vytvárajú nábytok s dôrazom na funkčnosť a estetiku.

B&B Italia je popredným výrobcom moderného talianskeho nábytku. Ich produkty sú známe svojím progresívnym dizajnom.

Arper sa špecializuje na nábytok do verejných priestorov a kancelárií, ale ponúka aj elegantné sedacie súpravy a stoličky pre domácnosti. Ich nábytok je často minimalistický a funkčný.

Fendi Casa ponúka luxusný taliansky nábytok s vysokým štandardom kvality. Fendi Casa je značka, na ktorú sa oplatí pozrieť. Ich produkty majú štýlové dizajnové prvky a krásne detaily.

Roche Bobois nie je priamo talianskou značkou, avšak ponúka nábytok, ktorý odráža taliansky štýl. Majú viacero moderných a štýlových kolekcií na ktoré sa oplatí pozrieť.

Pri výbere nábytku v talianskom štýle je dôležité zvážiť svoje preferencie a rozpočet, pretože sú vo vyššej cenovej relácii, ale inšpirovať sa môžete zadarmo 🙂