zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Juta v interiérovom dizajne

Juta má jedinečnú textúru a vďaka špecifickým vlastnostiam a šetrnosti k životnému prostrediu je v interiérovom dizajne obľúbeným materiálom.

Pevná, odolná a prirodzene sfarbená juta

Juta je prírodný materiál, ktorý sa preplieta históriou ľudskej civilizácie už od počiatku. Začala sa pestovať v oblastiach juhovýchodnej Ázie a Indie a stala sa veľmi rýchlo zdrojom pre výrobu textilných výrobkov, pretože bola odolná, ľahká a dostupná.

Image by Freepik

Výrobky z juty majú dlhú životnosť. Okrem toho, juta pôsobí prirodzeným dojmom, pretože má charakteristickú zemitú farbu. Hodí sa takmer do každého interiéru, môžete ju kombinovať s rôznymi farebnými schémami a vytvárať tak harmonické a príjemné interiéry. Navyše, má aj ekologické výhody, a tak je atraktívnym materiálom aj pre dizajnérov, ktorí sa zameriavajú predovšetkým na udržateľnosť interiéru.

Inovatívne a moderné nápady na použitie juty v nábytku

Juta je jedinečným materiálom vo svete interiérového dizajnu. Nájdete ju na nábytku, sedačkách, kreslách i posteliach. Aj stoličky a taburetky z juty môžu vytvoriť zaujímavý prvok v interiéri. Jedinečný vzhľad interiéru dodajú vankúše a koberce z juty vďaka jej jedinečnej prírodnej textúre a nezameniteľnému šarmu.

Kave Home
Kave Home

Juta vytvára útulné a teplé svetlo

Juta sa používa aj na výrobu tienidiel pre svietidlá a lampy. Jej prírodná farba a zaujímavá štruktúra svetlo zjemní a vytvorí v miestnosti príjemnú atmosféru. Tienidlá z juty sa hodia predovšetkým do rustikálnych a prírodných interiérov. Juta pôsobí ako prirodzený filter svetla a vytvára jemné osvetlenie. V miestnostiach osvetlených lampou s jutovým tienidlom je mäkšie a priateľskejšie svetlo s teplým a hrejivým tónom.

Kave Home

Ručne vyrobené doplnky a dekorácie z juty

Stôl môžete prestrieť ručne vyrobenými podnosmi, podložkami pod taniere alebo rôznymi dekoračnými obalmi na príbory z juty. Dodajú vašej kuchyni a jedálni jedinečný prírodný charakter. Majú rustikálny vzhľad a ich prirodzená zemitá farba vytvorí útulné a pohostinné prostredie.

Kave Home

Ekologické výhody juty

Na pestovanie juty sa používa minimum pesticídov a hnojív a v porovnaní s niektorými syntetickými materiálmi je preto ekologickejšia, čo sa týka jej vplyvu na životné prostredie. Okrem toho má výnimočné vlastnosti, je pevná a odolná. Vďaka prirodzenej hnedej farbe a nezameniteľnej textúre dodáva interiéru špeciálny charakter.