zariadenie luxusnej ambulancie, zubna ambulancia interier
Moderná zubná ambulancia
Rekonštrukcia 2 izbového bytu, moderna kuchyna
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
jedálensky stol v obyvacke
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
luxusna moderna kuchyna, dokonaly interier
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
vstupna čast rodinneho domu
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Japandi: Nový štýl v interiéri

  • Opis štýlu
  • Aké sú najčastejšie chyby v zariaďovaní interiéru v tomto štýle?

Dôležité je nájsť rovnováhu medzi jednoduchosťou a osobitosťou, aby váš domov odrážal váš vlastný štýl a zároveň prinášal pokoj a harmóniu do vášho každodenného života, to zmyslom Japandi.

Svet dizajnu interiéru neustále prináša nové trendy, ktoré odrážajú aktuálne životné štýly a hodnoty ľudí. Jedným z najnovších trendov, ktorý nadobudol globálnu popularitu, je „Japandi interiér“. Toto slovo je kombináciou „Japonsko“ a „Škandinávia“, a popisuje nový štýl, ktorý spája nielen japonský minimalizmus s útulnosťou ale aj funkcionalitou škandinávskeho dizajnu.

Image by rawpixel.com on Freepik

„Najdôležitejšou požiadavkou na to, aby bol objekt považovaný za krásny, je to, že spĺňa účel, na ktorý bol vytvorený“

ANTONI GAUDÍ

Japandi v interiéri predstavuje harmóniu, jednoduchosť a funkčnosť, a jeho kľúčovými prvkami sú prírodné materiály, neutrálne farby a minimalizmus. Hoci má tento štýl jednoduché princípy, napriek tomu môže byť realizácia v interiéri zložitejšia, ako sa na prvý pohľad zdá. Poďme sa teda pozrieť na to, ako vytvoriť interiér v tomto štýle.

Japandi: štýl odrážajúci prirodzenosť a minimalizmus

Japandi je výsledkom zlúčenia dvoch odlišných kultúr, ktoré majú spoločné hodnoty – lásku k prírode, jednoduchosti a funkčnosti. Tento štýl interiéru vychádza z japonského konceptu „Wabi-sabi“, ktorý oceňuje nedokonalosť a jednoduchosť škandinávskej filozofie „Hygge“, ktorá zdôrazňuje pohodlie a útulnosť.

Japandi je charakteristický tým, že spája jednoduché línie a funkčné formy škandinávskeho nábytku s teplými a prírodnými materiálmi typickými pre japonský dizajn. Tieto prvky vytvárajú nielen estetický, ale aj funkcionalistický interiér, ktorý je súčasne minimalistický a útulný.

Prirodné materiály a neutrálne farby nového štýlu

Prirodné materiály predstavujú jeden z kľúčových prvkov štýlu Japandi. V interiéri nachádzame drevo, bambus, kameň a keramiku, ako aj prírodné textílie, napríklad ľan a vlna. Tieto materiály nielen dodávajú teplú atmosféru, ale aj pohodlie. Často sa stretávame s nábytkom vyrobeným z masívneho dreva, ktorého viditeľná štruktúra pridáva interiéru jedinečný charakter. Neutrálne farby sú ďalším typickým znakom štýlu Japandi. Dominujú tu odtiene bielej, sivej, tmavohnedej a ľahkých pastelových farieb, ktoré vytvárajú pokojné a relaxačné prostredie. Tieto tóny často dopĺňajú farebné akcenty, ako napríklad jemné modré alebo zelené tóny.

Image by Freepik

Minimalizmus a funkcionalita Japandi

Japandi v interiéri zdôrazňuje minimalizmus a funkčnosť. Interiér by mal byť oslobodený od nepotrebných predmetov, ale aj napriek tomu zameraný na úložné riešenia, ktoré udržiavajú veci usporiadané a skryté. Nábytok v štýle Japandi je často nízky a jednoduchý s čistými, priamymi líniami a práve vďaka tomu interiér pôsobí priestranným a organizovaným dojmom.

Odporúčanie

Ak vytvárate domov, ktorý je nielen moderný a esteticky príjemný, ale aj plný pokoja a harmónie, môže byť Japandi tou pravou voľbou pre vás. Pripomeňte si, že vytvorenie takéhoto interiéru môže vyžadovať nielen čas, ale aj trpezlivosť, no aj napriek tomu výsledok stojí za to. Japandi vám môže priniesť jedinečnú kombináciu tepla, pohodlia a elegantnosti, ktorá z Vášho domova urobí napríklad oázu pokoja.

Aké sú najčastejšie chyby v zariaďovaní interiéru v štýle Japandi?

  • Príliš veľa dekorácií
  • Náhrada prírodných materiálov za umelé
  • Nesprávne použitie farieb
  • Podceňovanie pomeru prirodzeného svetla a umelého osvetlenia
  • Nedostatočná funkčnosť použittého zariadenia
  • Nesprávny výber nábytku
  • Nerespektovanie rovnováhy japonského minimalizmu a škandinávskej útulnosti

Vyplňte 13 otázkový test a zistite, či tento štýl je ten Váš!

Zakúpte si knihu a dozviete sa viac!

kniha o štýle Japandi

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *