zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Inšpiratívne filmové interiéry: Filmy, ktoré sa oplatí vidieť kvôli interiéru

Interiéry vo filmoch pomáhajú vytvoriť nielen celkovú atmosféru, ale podporujú dej a zároveň charakterizujú aj jednotlivé postavy. Niektoré filmové interiéry sú však tak výrazné a nezabudnuteľné, že sa stávajú aj samotnými aktérmi filmu. V tomto článku vám priblížim najzaujímavejšie a tiež najkrajšie interiéry, ktoré ohromujú nielen svojou krásou, ale aj originalitou a symbolikou. Môžete sa nimi inšpirovať pri zariaďovaní aj vy.

Parasite (2019)

Interiér domu v juhokórejskom filme Parasite je veľmi zaujímavý a navyše originálny. Dizajn luxusného domu vytvoril Lee Ha Jun, ktorý sa inšpiroval jednoduchým náčrtom režiséra Bong Joon-Ho. Dvojposchodový dom je zariadený v modernom a minimalistickom štýle. Pozornosť na seba strhávajú veľké okná s krásnym výhľadom na záhradu.

Zdroj: Dezeen

Tenet (2020)

Film Tenet predstavuje impozantné interiéry domov. Dej sa odvíja v rôznych krajinách, ako sú Taliansko, Estónsko, India, Nórsko ale aj Veľká Británia. Obzvlášť pútavá je vila na talianskom pobreží Amalfi. Táto nádherná stavba lemuje more a pýši sa veľkou terasou a bazénom. V dome, ktorý patrí zlému magnátovi, vás prekvapí moderný a luxusný interiér. Biele steny, drevené podlahy a nábytok z prírodných materiálov v ňom hrajú hlavnú úlohu.

Zdroj: Visittallinn

Manželka zlého magnáta, nešťastná v manželstve, žije v byte v mrakodrape v Mumbaji. Zariadila si ho v elegantnom a sofistikovanom štýle. Využila hlavne tmavé farby, zlaté doplnky a obklopila sa umeleckými dielami. Nutné je spomenúť aj chatu v Osle. Stojí na kopci a má rustikálny, ale zato útulný vzhľad. Interiér je v jednoduchom štýle, využíva hlavne nielen drevo a kožu, ale aj koberce a ústredným prvkom je krb. Interiéry filmu vytváral Nathan Crowley

Knives out (2019)

Dej filmu sa odohráva v obrovskej viktoriánskej rezidencii, ktorá je od podlahy po strop preplnená knihami, starožitnosťami, umením a rôznymi zvláštnymi zberateľskými predmetmi. Interiér v eklektickom a extravagantnom štýle odráža osobitosť a históriu rodiny Thrombeyovcov. Ústredným prvkom obývacej izby je obrovská stena z nožov. Jedinou izbou zariadenou v jednoduchom a útulnom štýle je izba opatrovateľky Marty. Nevinnosť a dobrota tejto postavy je vyzdvihnutá pastelovými farbami a kvetinovými vzormi. Inak sú interiéry bohato a luxusne zdobené. Autorom týchto filmových priestorov je americký dizajnér a umelecký režisér David Crank

Zdroj: www.setdecorators.org

Crazy Rich Asians (2018)

Dizajnéri sa snažili vytvoriť autentické prostredie, ktoré by odrážalo bohatstvo, kultúru a históriu Singapuru. Divák sa tak môže tešiť na nádherné a luxusné domy a byty. Dej filmu nás zavedie do vily rodiny Youngovcov. Interiér vily je plný starožitností, umeleckých diel a aranžmánov. 

Zdroj: www.architecturalrecord.com

Miestom svadby hlavných protagonistov je ikonický hotel Marina Bay Sands Hotel s trojicou veží a obrovskou strešnou terasou s bazénom. Interiér je moderný a elegantný. Základným dekoratívnym prvkom je nielen zlato, ale aj striebro a navyše krištáľ.

John Wick 3 (2019)

Film je ohromujúci, rovnako ako aj luxusné hotely a interiéry, v ktorých sa dej odohráva. Sú nielen krásne, ale aj funkčné, pretože podporujú akčné scény a vyzdvihujú celkovú atmosféru filmu. Spomeňme hotel Continental, elegantný a zároveň sofistikovaný v art deco štýle, zariadený v tmavých a zemitých farbách

Zdroj: www.atlasofwonders.com

The Politician (2019 – 2020)

Netflix vydal americký komediálno-dramatický seriál s interiérmi luxusných domov a bytov vysokopostavených politikov. Niektoré z týchto interiérov čerpajú inšpiráciu zo skutočných rezidencií. Konkrétne, dom Georginy Hobartovej, ktorý patrí medzi najluxusnejšie a najkrajšie v seriáli, vychádza z domu Jackie Kennedy Onassisovej. Táto veľká vila v koloniálnom štýle stojí v Santa Barbare. V jej interiéri dominujú zlaté doplnky, krištáľové lustre a elegantný nábytok.

Zdroj: https://www.setdecorators.org/