zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Exteriérové vianočné dekorácie

Prinášam vám niekoľko inšpirácií a tipov na exteriérové vianočné dekorácie. Pridajú vášmu domu nezameniteľný vianočný šarm a potešia nielen vás, ale aj vašich susedov.

Vianočné dekorácie na dvere

Jednou z populárnych exteriérových vianočných dekorácií sú vence. Môžu mať tvar kruhu alebo oválu. Vytvoriť si ich môžete z ihličia, gulí, stužiek, svetielok, ale aj z rôznych iných tradičných či moderných prvkov.

Na prvých miestach v rebríčku obľúbenosti sa stále držia vence z prírodných materiálov. Dotvárajú nielen pocit útulnosti, ale aj harmónie s prírodou.

Obľúbené sú aj prírodné vence upletené z tenkých a ohybných vetvičiek prútia alebo iných drevín. Majú ľahký a svieži vzhľad.

Na dvere, okno alebo plot, ktorý máte pri dome, si môžete zavesiť rôzne vianočné dekorácie. Voľba je na vás. Ak však chcete hostí vrelo privítať, odporúčam práve vianočné vence, ktoré symbolizujú pohostinnosť.

Image By chandlervid85
Svetelné vianočné dekorácie

Aj svetielka sú zaujímavými exteriérovými vianočnými dekoráciami. Môžete si ich ovinúť okolo stromu na vašej záhrade alebo nimi ozdobiť balkón, či vchod do domu. Aj jednoduché osvetlenie môže urobiť z vášho domu krásny vianočný palác. Osvetliť môžete stĺpy okolo domu, plot, bránku alebo si vianočne vyzdobiť aj altánok. Stĺpy okolo vášho domu môžete obmotať svietiacimi girlandami. Pridajte červené stuhy, jemné vertikálne osvetlenie na strechu, vence na okná či dvere a váš dom bude ako z katalógu.

Vianočné dekorácie na okno alebo verandu

Pri vstupe do domu môžete umiestniť rôzne vianočné postavičky. Na okná sa napríklad hodia malí snehuliaci.

Vianočné postavičky
Image By vecstock

Obľúbeným vianočným motívom je aj Santa Claus ťahajúci sane alebo vianočný sob. Môžu to byť rôzne osvetlené alebo nafukovacie postavičky. Dnes sú obchody plné rôznych vianočných dekorácií, ktoré sú vhodné do exteriéru. Môžu to byť vianočné svietiace gule alebo postavy snehuliakov.

Vianočný stromček

Nezabudnite ani na vianočný strom. Ozdobte akýkoľvek strom vo vašej záhrade. Použite vianočné svetlá a ozdoby podľa vlastného vkusu.

vianočný stromček v exteriéri
Image By freepik

Ideálnym priestorom pre vianočný stromček je veranda. Ak však máte na verande dostatok priestoru, môžete si vytvoriť celý vianočný dvor. Umelý sneh, vianočný stromček, svetielka, girlandy. Uvarte si horúce kakao a poseďte si na sedačke zakrytí pohodlnou plyšovou dekou.

Vianočné girlandy a reťaze

Úžasným spôsobom ako vyzdobiť váš dom, balkón alebo verandu sú vianočné girlandy a reťaze. Skombinujte ich s vianočnými svetlami.

vianocna svetelna girlanda v exterieri
Vianočná svetelna girlanda

Ako si plánujete tento rok dom vyzdobiť vy? Idete jednoduchšou, minimalistickou cestou, alebo popustíte uzdu fantázii a vytvoríte si pred domom skutočnú vianočnú dedinu? Inšpirujte ma svojimi fotografiami.

Napokon, je úplne jedno ako svoj dom na Vianoce vyzdobíte. Urobte to ale ako rodina a Vianoce slávte v rodinnom kruhu.