zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Byt na Airbnb: 9 tipov, ako si zariadiť nehnuteľnosť na prenájom

Dnes vám predstavím 9 tipov, ako zariadiť váš byt na Airbnb tak, aby sa v ňom hostia cítili pohodlne a aby sa k vám radi vracali.

1. Jasne si zadefinujte ideálneho hosťa

Mám pre vás jednu veľmi dôležitú radu. Ešte predtým, než sa pustíte do zariaďovania vášho bytu, určte si, kto je vašim ideálnym hosťom. Chcete, aby sa vo vašom byte ubytovala rodina s deťmi, jednotlivec alebo partia mladých ľudí? Zadefinovanie ideálneho hosťa je základným predpokladom, ak chcete zariadiť byt na Airbnb naozaj nadčasovo a ak chcete, aby bol vždy plný hostí.

Image By vecstock

2. Vytvárajte zóny

Rozdeľte si byt na niekoľko zón, aby ste hosťom poskytli všetko, čo budú potrebovať. Položte si otázku, či sa vo vašom byte na Airbnb nachádza zóna na spanie, home office alebo aspoň mini pracovný kútik, relaxačná zóna, ktorú môžu hostia využiť na sledovanie televízie alebo Netflixu a pohodlné miesto, kde môžu po celom dni v pokoji oddychovať.

3. Cena a informácie

Ako si zariadite byť na Airbnb záleží aj od toho, v akej cenovej relácii sa chcete pohybovať. Musíte vedieť, koľko ste ochotní do zariadenia útulného bytu investovať, aj koľko budete od svojich hostí za ubytovanie pýtať. Zároveň nezabudnite na to, že kredibilita vášho ubytovania sa zvýši napríklad aj poskytnutím informačného materiálu, kde vaši hostia nájdu užitočné informácie o lokalite, doprave, reštauráciách a iných atrakciách v okolí bytu. Umiestnite ho čo najbližšie k vstupu do bytu.

4. Svetlé farby

Odporúčam použiť jasné a svetlé farby, ktoré vo vašom byte hosťom vytvoria príjemnú atmosféru. Vyhnite sa príliš tmavým farbám. Svetlé odtiene vášmu bytu určite pridajú na príťažlivosti a aj pôsobia na hostí pozitívnejšie.

5. Kvalitný matrac a odolné materiály

Určite by ste mali investovať do pohodlného matraca. Čo sa týka materiálov na nábytku alebo podlahách, mali by byť čo najodolnejšie. Prečo? V krátkodobom prenájme, ako je aj Airbnb, sú hostia menej opatrní, a preto je aj pre vás veľmi dôležité, aby vybavenie vo vašom byte bolo odolné a dalo sa ľahko udržiavať v čistote.

6. Odolné materiály: Kožená sedačka a technický kameň

Zvážte investíciu do koženej sedačky. Tento materiál nepôsobí len elegantne, ale je aj odolný a v prípade nečakaných škvŕn od vína čí jedla si s nimi vďaka koži veľmi ľahko poradíte. Rovnako odporúčam použiť technický kameň na pracovnú dosku. Dlhodobo vám ušetrí náklady, pretože je odolný a ľahko sa čistí i dezinfikuje.

7. Vinylové tapety a PVC podlahy

Do krátkodobých prenájmov odporúčam použiť vinylové tapety, pretože sú praktické a ľahko sa čistia. Rovnako nemá zmysel na podlahu dávať drevo. Odporúčam skôr vinyl alebo PVC. Ak sa rozhodnete do oddychovej zóny položiť aj koberec, myslite na to, aby sa ľahko čistil. Určite neodporúčam vysoký vlas.

8. Kuchyňa a domáca pohoda

Vybavte kuchyňu tak, aby v nej hostia zažili pocit domova. Mali by mať dostatok priestoru na prípravu jedál, základné vybavenie, ktoré k vareniu budú potrebovať, ale nezabudnite aj na také drobnosti, ako je kávovar a ponuka rozličných druhov čajov. Niektorí vaši hostia chcú sladiť medom, iní cukrom. Myslite aj na to. Určite ich tým očaríte.

airbnb utulna kuchyna s tehlovým obkladom
Image by pressfoto on Freepik

Nezabudnite ani na priestor, kde môžu vaši hostia v pokoji raňajkovať, obedovať či večerať. Jedálenský stôl a stoličky sú miestom, kde budú tráviť vo vašom byte naozaj veľa času.

9. Doplnky

Doplnky by mali byť čo najjednoduchšie. Dokážu dotvoriť priestor a urobiť ho jedinečným, ale v tomto prípade by ste mali myslieť na to, že menej je niekedy viac. Priestor môžete oživiť napríklad vankúšmi, jemnými záclonami, jednoduchými dekoráciami alebo zbierkou keramiky.

Verím tomu, že vďaka vyššie spomenutým tipom sa vám určite podarí vytvoriť byt na Airbnb, ktorý si hostia obľúbia a radi sa k vám vrátia. Podeľte sa so mnou o vaše byty vhodné na krátkodobý prenájom. Som zvedavá, ako ste si ich zariadili. Inšpirujte ma.