zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Ako vytvoriť interiér v štýle Mid-Century Modern

Predstavujem vám štýl Mid-Century Modern. Vznikol v 2. polovici 20. storočia. Vyznačuje sa jednoduchými a čistými líniami, zdôrazňuje funkčnosť a estetiku interiérov. Vychádza z moderného umenia a architektúry, a prináša do interiérov jednoduchý a harmonický dizajn. Aj v súčasnosti patrí medzi obľúbené dizajnové štýly. Jeho čisté línie a ikonické kúsky nábytku sú inšpiráciou pre mnohých moderných dizajnérov.

Kontrastné farby a materiály

Jednou z ikonických farieb štýlu Mid-Century Modern je morská zelená. Ako kontrastná farba v interiéri slúži aj žiarivá oranžová, červená či žltá. Vo farbách nábytku a podlahy najčastejšie nachádzame teplé hnedé odtiene. Na stenách využívame bielu a šedú farbu.

Základným prvkom v interiéri je drevo. Používa sa na výrobu nábytku, podláh, stolov, ale aj obkladov. Typickými druhmi dreva je orech a buk. Pridávajú interiéru útulný pocit. V doplnkoch nachádzame aj moderné materiály, ako sú sklo a kov. Nemusíte sa však báť ani plastu. Dôležité však je, aby ste zachovali medzi prírodnými a modernými materiálmi rovnováhu.

Ikonický nábytok

Zoznámte sa s kreslom Eames Lounge Chair. Tento ikonický kúsok nábytku v štýle Mid-Century Modern navrhli manželia Charles a Ray Eamesovci v roku 1956. Jednoduchý, ale pohodlný dizajn ho robí obľúbeným kreslom aj v súčasnosti. Elegantný tvar, koža a charakteristický drevený rám kombinujú funkčnosť, komfort a výnimočný dizajn v jednom kúsku.

Zdroj: Eames Lounge Chair

Zaujať by vás mohol aj stôl Saarinen Tulip Table s jednoduchým a elegantným tvarom alebo kávový stolík Noguchi Coffee Table, často kombinujúci drevo so sklom.

Zdroj: Noguchi Shop

Dizajnové osvetlenie

Lampu George Nelson Bubble navrhol americký dizajnér George Nelson v 50. rokoch 20. storočia. Vďaka tejto lampe v interiéri dosiahnete príjemný a rovnomerný rozptyl svetla. Odporúčam ju použiť v obývacích izbách, jedálňach alebo spálňach.

ikonický nábytok v štýle mid century modern
Image by rawpixel.com on Freepik

Máte radi Mid-Century Modern štýl? Ak áno, pravdepodobne preferujete čisté a jednoduché línie v nábytku i v architektúre. Nebojíte sa však ani geometrických tvarov na tapetách a textíliách. Napriek tomu všetko vo vašom interiéri musí byť praktické, každý prvok musí mať svoje miesto a plniť svoj účel. Odhadli sme vás správne? Máte doma nejaké kúsky v tomto interiérovom štýle? Podeľte sa so mnou o ne.