zariadenie ambulancie
Moderná zubná ambulancia
Zubná ambulancia dizajn
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Ako si správne vybrať kuchynský drez? Materiál a rozmery

Kuchynský drez predstavuje neoddeliteľný prvok každej kuchyne. Na trhu nájdete rôzne materiály, tvary a povrchové úpravy drezov. Ako si teda správne vybrať? Prejdite si odpovede na najčastejšie otázky a potom sa rozhodnite.

Materiál
Aký materiál je najodolnejší?

Keď vyberáte najodolnejší materiál pre kuchynský drez, často narazíte na nerezovú oceľ. Tento materiál vyniká vysokou odolnosťou proti korózii, teplote a mechanickým poškodeniam. Na druhej strane, granitové drezy tiež excelujú v odolnosti, najmä voči poškrabaniu a vysokým teplotám. Takže v závislosti od vašich konkrétnych potrieb, môže pre vás byť najodolnejším materiálom buď nerez alebo granit.

Ktorý materiál je najľahšie udržiavateľný?

Nerezové drezy často vedú v kategórii ľahkej údržby. Odolávajú škvrnám, ľahko sa čistia a zaručujú hygiénu. Naopak, granitové a keramické drezy tiež ponúkajú relatívne jednoduchú údržbu, avšak môžu si vyžadovať použitie špeciálnych čistiacich prostriedkov.

Je nerezový drez lepší ako granitový alebo keramický?

Nedá sa jednoznačne určiť, ktorý materiál „vyhráva“, pretože všetko záleží na vašich osobných preferenciách a potrebách. Nerezové drezy odolávajú opotrebeniu a ľahko sa udržiavajú, zatiaľ čo granitové drezy pridávajú estetickú hodnotu ale tiež odolávajú opotrebeniu, avšak keramické drezy excelujú v estetike a odolávajú škvrnám. Výhodou granitového drezu je, že dokážete vytvoriť farebne jednoliaty celok, ktorý v kuchyni pôsobí harmonicky.

nerezový drez s umiestnením pod pracovnú dosku
Rozmery a tvar
Aké sú štandardné rozmery drezov?

Štandardné rozmery kuchynských drezov sa pohybujú od 60 cm do 120 cm v šírke a od 45 cm do 60 cm v hĺbke. Výška drezu závisí od typu inštalácie a môže sa líšiť. Vždy je potrebné odmerať priestor do ktorého plánujete drez umiestniť, aby ste si boli istí, že sa tam zmestí.

Je možné drez prispôsobiť podľa svojich potrieb?

Áno, niektorí výrobcovia vám prispôsobia drez podľa vašich špecifických potrieb. Môžete zmeniť rozmer, tvar alebo dokonca materiál. Majte však na pamäti, že drezy na mieru budú finančne nákladnejšie.

Aký tvar drezu je najfunkčnejší?

Vyberajte tvar drezu podľa vašich kuchynských návykov. Ak často umývate veľké hrnce alebo panvice, zvážte hlboký a široký drez ako najfunkčnejší variant. Pre menšie kuchyne alebo pre tých, ktorí hľadajú jednoduchú údržbu bude menší a jednoduchý drez ideálny.

Rozhodujte sa medzi rôznymi materiálmi a tvarmi, zvažujte ich výhody a nevýhody a určite nájdete to, čo je pre vás najlepšie.

Dohodnite si online konzultáciu

Kde začať a ako postupovať pri zariaďovaní kuchyne: Kompletný sprievodca

kuchynský drez ale aj návod ako zariadiť kuchyňu